Gigantyczna kara pieniężna dla zawodnika Milanu

Rafael Leao wpakował się w spore kłopoty. Sąd Apelacyjny w Lizbonie podtrzymał wyrok wobec piłkarza Milanu, w związku z czym został on ukarany grzywną 16,5 miliona euro. Jest to odszkodowanie wobec Sportingu Lizbona – podaje portugalski dziennik “Record”. 

Ogromna irytacja kibiców Sportingu i akt wandalizmu 

Rafael Leao to wychowanek Sportingu Lizbona, w którego barwach grał w latach 2009-2018. Od lutego do sierpnia 2018 roku skrzydłowy reprezentował pierwszy zespół Lwów, w którym występował w pięciu spotkaniach. Sporting wtedy nie dostał się do Ligi Mistrzów, co wywołało ogromną irytację ze strony fanów klubu. Kibice ze stolicy Portugalii wtargnęli wówczas do ośrodka szkoleniowego i niszczyli wszystko, co mieli pod ręką. Oberwało się również zawodnikom. W konsekwencji część z nich zdecydowała się na wypowiedzenie swoich kontraktów. W tym gronie znalazł się również Leao. 

Wielomilionowe odszkodowanie, jakie będzie musiał zapłacić Rafael Leao 

Portugalski dziennik ‘Record” podaje, iż Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok dotyczący Rafaela Leao. Chodzi dokładnie o to, że aktualny zawodnik Milanu, po masowym rozwiązywaniu kontraktów, napotkał sprzeciw byłego klubu. Sportling postanowił powalczyć o odszkodowanie. Na samym początku Lwy żądały odszkodowania od Rafaela w wysokości 45 milionów euro – taka kwota była podana jako klauzula wykupu. Sąd w marcu 2020 roku wyznaczył kwotę rekompensaty. Jej wysokość ustalono na 16,5 miliona euro. 

Leao wtedy odwołał się od tego wyroku, co nie zmieniło nic w tej sprawie. Tym samym skrzydłowemu Milanu zostało jedynie odwołanie do Sądu Najwyższego w Lizbonie. Jeśli wyrok zostanie podtrzymany, piłkarz będzie zobowiązany uiszczenia rekompensaty wobec Sportingu Lizbony za bezprawne i jednostronne rozwiązanie umowy. Aktualnie reprezentant Portugalii zarabia w Milanie 1,5 miliona euro w skali sezonu. 

Rafael Leao po odejściu ze Sportingu Lizbona rozpoczął współpracę z Lille, z którego odszedł po jednym sezonie za kwotę 29,5 miliona euro do Milanu. Portugalczyk do tej pory uczestniczył w 97 spotkaniach wicemistrza Włoch we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 21 goli oraz wykazał się 14. asystami. 

One thought on “Gigantyczna kara pieniężna dla zawodnika Milanu

  1. 16.5 miliona euro to gigantyczna kara, na pewno zaboli zawodnika i w przyszłości inni zastanowią się 2 razy przed zerwaniem kontraktu.

Comments are closed.