AC Milan sprowadzi piłkarza „Królewskich”?

AC Milan po ubiegłorocznym zdobyciu wicemistrzostwa Włoch dostał się do Ligi Mistrzów. Po raz pierwszy po kilkuletniej przerwie. W związku z tym szuka odpowiednich wzmocnień. Zarówno po to, by powalczyć o zwycięstwo w Champions League, jak i po to, by sięgnąć po scudetto. Jednak zaraz po sezonie z klubem pożegnał się Hakan Calhanoglu, który przeniósł się do lokalnego rywala – Interu Mediolan. Turek nie był w stanie dogadać się z przedstawicielami „Rossonerich” w sprawie nowego kontraktu. Oczekiwania piłkarza były stanowczo zbyt wysokie. Paulo Maldini długo próbował przekonać Hakana do podpisania nowego kontraktu jednak ten nie chciał zejść z oczekiwań finansowych. Cierpliwość dyrektora sportowego Milanu doszła do krawędzi i turecki zawodnik opuścił AC Milan.

W związku z tym, Milan na pozycji „10” ma teraz solidną wyrwę. Hakan może i nie był wirtuozem i często słyszano pretensje do jego gry. Był jednak zawodnikiem idealnie skrojonym pod system Stefano Piolego. „Rossoneri” potrzebują nowego playmakera. Takim kimś ma być zawodnik Realu Madryt – Isco. Hiszpan nie jest ulubieńcem publiczności na Santiago Bernabeu, a na domiar złego nawet Carlo Ancelotti zdaje się nie widzieć w nim pożytku. To oznacza tylko jedno: Isco musi znaleźć sobie nowy klub. Według hiszpańskich i włoskich gazet, AC Milan rozpoczął już rozmowy z przedstawicielami Realu Madryt w sprawie hiszpańskiego rozgrywającego. Milan miał przedstawić Realowi ofertę w wysokości 15 milionów euro za tego 29-latka. Według dziennikarzy Real jest skłonny zaakceptować tę ofertę. Głównie z powodu faktu, że Isco w Madrycie zarabia 7 milionów euro/rocznie. Zdaniem Ancelottiego to duże obciążenie dla klubu i nie zamierza oponować przed oddaniem piłkarza do innego klubu.

Jednak pensja dla piłkarza to również problem dla Milanu. Tutaj, Maldini i Massara liczą na dobre kontakty z klubem z Madrytu. Być może dojdzie do częściowego podziału pensji zawodnika pomiędzy kluby, a może Isco zgodzi się na nieco mniejszy kontrakt. Sprawa jest wciąż otwarta. Jedno jest jednak pewne. Taki zawodnik jak Isco w Milanie jest potrzebny na już. Hiszpan w AC Milan może odbudować swoją karierę na nowo i tchnąć w nią nową energię. Czy tak się stanie?

źródło: sempremilan.com