Kontuzja Simon Kjaer

Gwiazda Milanu Simon Kjaer nie zagra już w tym sezonie

Potwierdził się najsmutniejszy scenariusz. Simon Kjaer nie wystąpi już w żadnym spotkaniu przez najbliższe sześć miesięcy. Zawodnik doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry na dłuższy czas. Najprawdopodobniej nie zagra on już w tym sezonie.  

Simon Kjaer — operacja artroskopowa była konieczna 

AC Milan informuje, iż zawodnik przeszedł 3 grudnia operację artroskopową. Miała ona na celu ponowne wszczepienie więzadła pobocznego przyśrodkowego i rekonstrukcję więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie. Operacja, którą przeprowadzono w klinice Casa di Cura La Madonnina, zakończyła się powodzeniem. Nie ma co ukrywać, iż ta nowina jest nie do końca pocieszającą wiadomością. 

Simon Kjaer w 3. minucie meczu Serie A, w którym AC Milan zwyciężył z Genoą 3:0, upadł na murawę. Podstawowy stoper Milanu został wyniesiony poza boisko na noszach. 32-letni Duńczyk uczestniczył w tym sezonie w 11 rozgrywkach Milanu. Trener Stefano Pioli od tego momentu ma do dyspozycji na środku obrony Fikayo Tomoriego i Alessio Romagnoliego. Jedynym rozerwanym jest Matteo Gabbia. Oznacza to, iż Milan, któremu brakuje tylko punkt do Napoli, będzie musiał zimą wzmocnić defensywę.  

Przed powrotem zawodnika czeka go długa rehabilitacja 

Operację przeprowadził doktor Roberto Pozzoni wraz z zespołem CTS (Centro di Traumatologia dello Sport – centrum traumatologii sportowej) z Instytutu Galeazzi. W trakcie operacji uczestniczył również klubowy lekarz Stefano Mazzoni. Jak informuje klub — Simon Kjaer czuje się dobrze. Obrońca jest gotowy rozpocząć proces rehabilitacji już dziś. Mimo największych starań zawodnika oczekuje się, iż nie będzie on obecny na murawie przez pół roku.