Julian Brandt na celowniku „Rossonerich”!

AC Milan nadal poszukuje zawodnika, który wypełni lukę na pozycji numer „10”. Stefano Pioli niecierpliwie oczekuje na efekty pracy Paolo Maldiniego, który przecież sfinalizował już kilka doskonałych transferów. Teraz pojawia się nowy zawodnik na celowniku „Rossonerich”.

Jak donoszą włoskie media, AC Milan ma nowy cel transferowy. Jest nim Julian Brandt z Borussii Dortmund. „Rossoneri” wciąż poszukują kogoś kto będzie w stanie zastąpić Hakana Calhanoglu, który przeniósł się do lokalnego rywala – Interu. W grę wchodziło sporo nazwisk. Pojawiał się Nikola Vlasić, Hakim Ziyech czy też Josip Ilicić. Żaden z nich nie okazał się być rzeczywiście w kręgu zainteresowań Milanu.

Podczas swojego ostatniego filmu na YouTube, Carlo Pellegatti poinformował, że Ilicic nie jest obecnie uważany za priorytetowy cel dla Paolo Maldiniego i Ricky’ego Massary. Do transferu może dojść jedynie wtedy, gdy Atalanta nie znajdzie nikogo lepszego do kupienia Słoweńca lub zgodzi się na zmniejszenie swoich oczekiwań. Ilicić nie jest już najmłodszym zawodnikiem i Maldini nie zamierza za niego przepłacać.

Milan szuka nie tylko nr 10 z cechami czysto ofensywnymi, jak Vlasic, ale także gracza, który wie, jak funkcjonować jako swego rodzaju środkowy pomocnik, pomagając zachować formację zespołu i ciężko pracować bez posiadania piłki.

To tutaj pojawiło się nazwisko Juliana Brandta, gdy Pellegatti dwukrotnie powtórzył „Uwaga na Juliana Brandta”. W maju 2019 r. Brandt był bohaterem transferu do Borussii Dortmund w ramach pięcioletniej umowy. Kwota jego transferu wynosiła 25 milionów euro. Właśnie taką klauzulę odejścia z poprzedniego zespołu miał niemiecki pomocnik.

Zgromadził 11 bramek i 15 asyst w 87 występach we wszystkich rozgrywkach dla BVB, co nie do końca spełniło oczekiwania klubu. W związku z tym, pojawiają się plotki, że Dortmund będzie chciał odzyskać chociaż część włożonych w jego transfer pieniędzy.

źródło: sempremilan.com