Nowi zawodnicy na celowniku Milanu

W jednym z wcześniejszych wpisów informowaliśmy, że nowi właściciele postanowili wyłożyć sporo pieniędzy na wzmocnienie składu AC Milanu przed nadchodzącym sezonem. Mając takie poparcie działaczy sztab szkoleniowy zaczął poszukiwać zawodników, którzy wzmocnią klub. Już teraz wiemy, że nie wszystkie zaplanowane transfery dojdą do skutku. Jednakże Stefano Pioli, trener Milanu, nie poddaje się łatwo i dąży do zrealizowania planu.

Priorytet – środek obrony

Priorytetem dla Milanu jest wzmocnienie środka formacji defensywnej. Poszukiwania właściwego zawodnika chwilę trwały. Jednym z kandydatów na tę pozycję był grający w Lille OSC Sven Botman. Okazuje się jednak, że do podpisania kontraktu z Holendrem nie dojdzie. Jak donoszą media, zawodnik zdecydował się wybrać ofertę przedstawioną przez Newcastle United. Pion sportowy AC Milanu nie rozpaczał tylko ponownie zajął się przeczesywaniem rynku. Szybko okazało się, że być może dostępny będzie inny zawodnik, który wypełni lukę w środku obrony. Zawodnikiem tym jest grający w PSG na pozycji stopera Abdou Diallo. Milan interesował się zawodnikiem już w trakcie zimowego okienka. Zobaczymy, czy tym razem negocjacje między klubami i zawodnikiem powiodą się i 26-latek będzie występował w trykocie Rossonerich.

Wzmocnienie ataku

W Milanie wszyscy wiedzą, że mecze wygrywa się zdobywając bramki. Chociaż priorytetem wydaje się wzmocnienie defensywy to trener nie zapomina także o zawodnikach ofensywnych. Praktycznie pewnym jest, że do AC Milanu trafi Divock Origi. Obecnie Belg związany jest kontraktem z Liverpoolem, jednakże jego ważność upływa z końcem czerwca. Natomiast kontrakt, który niebawem zostanie podpisany jest zwieńczeniem trwających wiele miesięcy negocjacji. 27-latek będzie zarabiał w nowym klubie 3,5 mln euro netto rocznie. Wszystko wskazuje na to, że umowa będzie obowiązywać 3 lata. Dla zawodnika ważna jest możliwość regularnej gry. W Liverpoolu zanotował w minionym sezonie tylko 600 minut na boisku. Jednakże imponował skutecznością: zdobył 6 bramek i 4 asysty.