AC Milan uruchamia klauzulę za Tomoriego!

Włoski specjalista od transferowych nowinek – Fabrizio Romano – potwierdza, że AC Milan uruchomi klauzulę wykupu Fikayo Tomoriego. Oznacza to, że potwierdzają się spekulacje znacznej części ekspertów. AC Milan zamierza sprowadzić Tomoriego do siebie na stałe. Anglik dobrze zaprezentował się w zeszłym sezonie w barwach Milanu. Szybko zyskał sympatię trybun, a swoimi interwencjami wielokrotnie ratował zespół z San Siro.

Włosi przez jakiś czas próbowali zmniejszyć oczekiwaną kwotę, ale wszystko wskazuje na to, że znaleźli fundusze na ten transfer. Ostateczna kwota zatrzymała się na 28.5 miliona euro. Teraz do dogadania pozostały kwestie kontraktowe. W związku z tym, że Fikayo Tomori nie bierze udziału w mistrzostwach Europy powinna to być kwestia kilku dni.

Dla sympatyków „The Blues” musi to być kwaśna cytryna do zjedzenia. Tomori jest wciąż wysoko ceniony przez kibiców Chelsea, którzy wierzyli, że po wypożyczeniu do Milanu ten powalczy o pierwszy skład. Z drugiej strony, londyński klub ma szeroką obsadę jeśli chodzi o defensorów. Zważywszy na to jak dobrze im poszło w minionym sezonie nie jest to pozycja, która wymaga wzmocnienia. Istniało spore prawdopodobieństwo, że Tomori nie łapałby się do zespołu.

W Mediolanie Fikayo Tomori ma ugruntowaną pozycję. W zeszłym sezonie pomógł drużynie zdobyć wicemistrzostwo. W kolejnym nadzieje są jeszcze większe. „Rossoneri” będą chcieli w końcu po latach odzyskać Scudetto.

źródło: chelsea-news.co