Trzech potencjalnych zastępców Calhanoglu

Hakan Calhanoglu wciąż jeszcze zwleka z podpisaniem nowego kontraktu. Według części ekspertów, turecki pomocnik wstrzymuje się, by po Euro zagwarantować sobie lepsze oferty. Jednak do tego trzeba dobrze się zaprezentować na turnieju. Tymczasem, Turcja jest jednym z większych rozczarowań mistrzostw, a sam Hakan gra bez przekonania. Miał być napędem drużyny tureckiej, ale po dwóch rozegranych spotkaniach wygląda jednak na hamulcowego.

AC Milan nie zamierza jednak czekać na decyzję Hakana Calhanoglu i już planuje opcję awaryjną. Paolo Maldini i jego współpracownicy wytypowali trzy nazwiska, które mogłyby potencjalnie zastąpić tureckiego rozgrywającego. Patrząc na to z boku, każdy z nich byłby w stanie dać więcej zespołowi Stefano Piolego niż Hakan w obecnej dyspozycji.

Ósmego lipca zespół wraca do Milanello i bardzo prawdopodobne, że zobaczymy nowe twarze. Potencjalni zastępcy Hakana to: Papu Gomez, Josip Ilicić i Hakim Ziyech. Każdy z nich to utalentowany piłkarz. Wszyscy potrafią dodać ekstra jakość do poczynań ofensywnych zespołu. Papu Gomez ostatni sezon spędził w Sevilli dokąd odszedł z Atalanty Bergamo. Czy Argentyńczyk chciałby wrócić do Włoch, gdzie przecież od zawsze świetnie się czuł? Jospip Ilicić ma za sobą dobry sezon, naznaczony jednak kontuzjami. Przez długi czas był liderem ekipy z Bergamo, prowadząc zespół od zwycięstwa do zwycięstwa. Jednak wiek robi swoje i organizm nie zawsze wytrzymywał.

Sprowadzenie Hakima Ziyecha może być proste tylko w teorii. Chelsea szykuje się do małej przebudowy, więc teoretycznie nikt nie jest bezpieczny i pewny pozostania. Jednak kto z własnej woli zmieniałby tryumfatora Ligi Mistrzów na wicemistrza Włoch? Jest to raczej mało prawdopodobny transfer. Ziyech byłby natomiast świetnym transferem przyszłościowym. Najmłodszy z całej trójki dałby nadzieję na pozostanie na dłużej na San Siro.

Bez względu na to kto jest chętny przejść do Milanu – najpierw musi się rozwiązać sprawa z Hakanem Calhanoglu. Przed nim ostatnie spotkanie na mistrzostwach Europy i jeżeli nie pokaże czegoś spektakularnego może zostać z niczym.

źródło: sempremilan.com