Albertini: „Oczekuje, że Milan będzie odważny”

AC Milan w końcu wrócił do Ligi Mistrzów, a jutro wieczorem rozpocznie sezon wyjazdowym meczem przeciwko  Sampdorii. Klub w obecnym kształcie wygląda na naprawdę mądrze zarządzany, a Paolo Maldini zbiera pochwały praktycznie z każdej strony. Jego ruchy wydają się przemyślane i szyte na miarę takiego klubu jakim jest AC Milan. Dzięki tym działaniom Milan rośnie, a działacz wydają się mieć pełne poparcie wielu legend Rossoneri, w tym Demetrio Albertiniego.

W długim wywiadzie dla Gazzetta Dello Sport, cytowanym przez MilanNews, były pomocnik Milanu mówił o jutrzejszym meczu otwarcia z Sampdorią. Wyjaśnił, że oczekuje odważnej drużyny, tak jak w zeszłym sezonie.

Albertiniego zapytano także o starania Rossonerich na rynku transferowym, którzy sprowadzili siedmiu zawodników. Stwierdził, że Milanowi wciąż brakuje dwóch zawodników do uzupełnienia zespołu.

„Od Milanu oczekuje kolejnego wprowadzenia mnie w stan zdziwienia. Spodziewam się też odważnej drużyny w Lidze Mistrzów, takiej jak Atalanta w ostatnich latach. To będzie niepewny sezon. Juve i Inter nieco wyprzedzają, ale wszystko jest możliwe. Milan, aby wygrać, będzie musiał powtórzyć niezwykły sezon. Dobrze się poruszali na rynku, ale mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Brakuje rozgrywającego i pomocnika” – stwierdził.

Starcie Milanu z Sampdorią zaplanowano na jutro o 20:45 i bardzo ciekawie będzie zobaczyć ich w akcji. Okres przedsezonowy dostarczył dobrych wskazówek, ale wszyscy wiemy, że po rozpoczęciu sezonu jest zupełnie inaczej. Niemniej jednak kibice Milanu mają nadzieję, że zeszły sezon był dobrym prognostykiem dla ich klubu, a w tym zdołają sięgnąć po upragnione mistrzostwo Włoch.

źródło: sempremilan.com