Milan bliski sprowadzenia paragwajskiego skrzydłowego

AC Milan jest niemal gotowy ogłosić transfer młodego Hugo Cuenci. Paragwajczyk jest uznawany za jeden z większych talentów w swoim kraju. W ostatnim sezonie występował w drużynie Deportivo Capiata. Tak przynajmniej twierdzą włoskie media.

Odkąd w Mediolanie pojawiła się spółka Elliot (nowi właściciele) mocniej postawiono na sprowadzenie młodych, utalentowanych zawodników. Ma to przynieść różne efekty. Po pierwsze, młodzi zawodnicy, na dorobku są zwykle tańsi w utrzymaniu. Dodatkowo, zawsze można na nich zarobić większe pieniądze. Jedyny warunek jest taki, że dany zawodnik, w Mediolanie musi się rozwinąć. W tym jednak „Rossoneri” są dobrzy. Pokazuje to przykład, chociażby Gianluigiego Donnarummy. Na pierwszym bramkarzu reprezentacji Włoch może i nie zarobili, ale udowodnili, że potrafią wypatrzeć i dać szansę młodemu, zdolnemu.

Transfer Paragwajczyka ma opiewać na około 500 tysięcy euro. Nie jest to zawrotna kwota. Jednak tak jak mówiliśmy wyżej: Milan może zarobić na tym, co najmniej drugie tyle. W idealnym scenariuszu Milan będzie liczył na znacznie, znacznie większy zarobek. 16-latek sprowadzany jest do drużyny młodzieżowej, gdzie będzie szlifował swój talent pod okiem najlepszych specjalistów. Z nadzieją, że w przyszłości Stefano Pioli zaprosi go do pierwszej drużyny, by mógł zaprezentować swój talent włoskim kibicom.

źródło: sempremilan.com