Stefano Pioli przedstawił kapitana drużyny

Szkoleniowiec AC Milan – Stefano Pioli – przedstawił kapitana drużyny na nadchodzący sezon. Przedyskutował również możliwość zmian w obecnej formacji. Przed pierwszym treningiem zespołu, Pioli rozmawiał z dziennikarzami, którzy zebrali się w sali konferencyjnej w Milanello.

Na pytanie: „kto będzie kapitanem w nadchodzącym sezonie?” odpowiedział, że Alessio Romagnoli. Włoch pozostanie kapitanem „Rossonerich” pomimo spekulacji na temat odejścia. Według Piolego Alessio nie zamierza się nigdzie ruszać. Stąd też decyzja o pozostawieniu opaski kapitana na ramieniu środkowego obrońcy.

Kapitanem pozostaje Romagnoli, ale siłą drużyny jest posiadanie kilku kapitanów jednocześnie. Wybierzemy vicekapitanów razem. Mam szczęście posiadać zespół, w którym każdy wie co do niego należy i każdy jest oddany klubowi. Takie słowa padły z ust szkoleniowca Milanu na konferencji w Milanello.

W ostatnim sezonie Stefano Pioli ustawiał drużynę głównie w formacji 4-2-3-1. Teraz został zapytany czy nadal będzie używał tej samej taktyki. Na to pytanie Pioli odpowiedział: możliwa jest zmiana ustawienia. Robiłem wiele rzeczy w trakcie mojej kariery trenerskiej. Bycie nieprzewidywalnym może przynieść nam sporo korzyści. Możemy tym zaskoczyć naszych rywali.

Potwierdził tym samym plotki, które mówiły, że Stefano Pioli zamierza przygotowywać nową formację na kolejny sezon. Teraz, po odejściu Hakana Calhanoglu taka decyzja wydaję się być w pełni uzasadniona.

źródło: sempremilan.com