Milan pracuje nad transferem Diogo Dalota

AC Milan pracuje nad transferem Diogo Dalota z Manchesteru United, tak by ten wrócił w kolejnym sezonie na San Siro. Paolo Maldini musi jednak skruszyć opór Manchesteru United, który nie jest zadowolony z ostatniej oferty.

Gazetta dello Sport donosi, że Dalot jest jednym z głównych celów transferowych klubu. AC Milan w zeszłym sezonie zdobył wicemistrzostwo Włoch. Tym samym powrócił po kilku latach do rozgrywek Ligi Mistrzów. Przed rozpoczęciem nowych rozgrywek włoski klub potrzebuje wzmocnień. Stąd też zainteresowanie Diogo Dalotem, który miałby pomóc im w Lidze Mistrzów i walce o Scudetto.

Diogo Dalot zeszły sezon spędził na wypożyczeniu właśnie w Milanie. Był częścią maszyny, która jeszcze w połowie sezonu realnie miała szanse na mistrzostwo Włoch. Ostatecznie klub z San Siro musiał się zadowolić wicemistrzostwem. Mistrzem Włoch został Inter Mediolan, a więc ich bezpośredni sąsiad.

Według włoskiej gazety, Milan chciałby ponownie wypożyczyć Portugalczyka, ale z opcją wykupu. Taka oferta nie zadowala Manchesteru United, który nadal wiąże nadzieję z prawym obrońcą. Paolo Maldini jest jednak przekonany, że opór United wkrótce zostanie przełamany i Dalot ponownie trafi na San Siro.

Jednak według różnych źródeł, do transferu może dojść najwcześniej za kilka tygodni.

źródło: sportwitness.co.uk