AC Milan Transfer

Nowy kandydat na zastępcę Simona Kjaera

AC Milan skontaktował się z Paris Saint-Germain w sprawie ewentualnego przyjęcia w swoje progi Abdou Diallo. Sprowadzenie zawodnika zaplanowano na czas zimowego okna transferowego — oznajmił Gianluca Di Marzio. 

Abdou Diallo na celowniku AC Milan 

Drużyna z San Siro straciła na początku ubiegłego miesiąca doskonale spisującego się w trwającym sezonie Simona Kjaera. Przyczyną zaprzestania przez zawodnika uczestnictwa w rozgrywkach było odniesienie poważnego urazu. Reprezentant Danii zerwał więzadło krzyżowe, czego skutkiem jest niedyspozycja zawodnika. Z tego względu trener Stefano Piolego oraz przedstawiciele ‘Rossonerich” rozpoczęli intensywne poszukiwania wartościowego następcy defensora. 

W mediach podano już kilka nazwisk, które są potencjalnymi celami transferowymi Milanu. Do tego grona dołączył właśnie Abdou Diallo. Gianluca Di Marzio twierdzi, iż wysłannicy włoskiego klubu skontaktowali się z Paris Saint-Germain w sprawie wyceny usług oferowanych przez Senegalczyka. 

Parc des Princes przedstawiło warunki, które nie spodobały się utytułowanemu zespołowi. Mimo wszystko Milan nie rezygnuje z prowadzenia dalszych rozmów z ekipą Ligue 1. Co więcej, liczy on na obniżenie pozycji Paris Saint-Germain, ponieważ mogłoby to wpłynąć na definitywne pozyskanie przez “Rossonerich” 25-latka. Realizacja takiego planu mogłaby spodobać się PSG, gdyż pragnie on pozyskać w niedalekiej przyszłości 100 milionów euro z tytułu sprzedaży niepotrzebnych zawodników. 

Sytuacja drużynowa Diallo w PSG 

Diallo dołączył do Parc des Princes z Borussii Dortmund w lipcu 2019 roku. Kwota transferowa zawodnika wynosiła 32 miliony euro. Jednak już od początku Abdou nie odgrywał we francuskim zespole pierwszoplanowej roli. Przejawiało się to między innymi tym, że w obecnym sezonie wystąpił jedynie w 13 meczach, w których uzyskał tylko jedną notę za asystę.