Optymistyczne nastawienie AC Milanu do dwóch transferów w ramach Serie A. Rozmowy są już w toku

AC Milan ma zamiar w najbliższym czasie spotkać się z władzami Sassuolo w celu przedyskutowania warunków transferu dwóch piłkarzy. Oczywiście chodzi o pozyskanie przez Rossonerich Gianluki Scamakki oraz Domenico Berardiego – podaje “La Gazzetta dello Sport”. 

AC Milan planuje wzmocnienie drużyny przed kolejnym sezonem 

“Rossoneri” powrócili w obecnym sezonie na poważnie do walki o najwyższe cele na krajowym podwórku. Co więcej, zamierzają utrzymać ten trend poprzez dokonanie silnych wzmocnień przez startem następnych rozgrywek. 

W tym celu reprezentanci drużyny z San Siro przymierzają się do rozpoczęcia rozmów z konkretnymi zawodnikami i klubami. Ma to umożliwić jak najszybsze ustalenie ewentualnych warunków przeniesienia zawodników, którymi są poważnie zainteresowani. 

Dziennikarze “La Gazzetta dello Sport” informują, iż AC Milan zamierza z początku spotkać się z władzami Sassuolo, aby spróbować zakontraktować Gianlucę Scamacce oraz Domenico Berardiego. 

Obaj piłkarze są zawodnikami ofensywnymi, którzy znajdują się na celowniku sporej liczby klubów. Z tego powodu “Rossoneri” rozpoczynają swoje działania z wyprzedzeniem. A wszystko po to, aby ubiec konkurencję. 

Gianluki Scamakki i Domenico Berardiego na celowniku Milanu 

“La Gazzetta dello Sport” podkreśla, iż drużyna z San Siro jest gotowa zaoferować za nich odpowiednio 30 i 15 milionów euro. Obie te oferty zapewne nie spotkają się z aprobatą “Neroverdich”, którzy oczekują dużo większych kwot za swoje gwiazdy. A te znajdują się również na celowniku takich drużyn, jak choćby Juventus, Napoli czy Inter Mediolan. 

Co więcej, samo Sassuolo prowadzi działania, które zmierzają do podpisania nowego kontraktu z Scamaccą. Na jej mocy 23-letni piłkarz miałby związać się z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2026 roku. Dodatkowo umowa przewiduje wzrost podstawowych zarobków netto z poziomu 400 do 800 tysięcy euro. 

Berardi obecnie może pochwalić się zdobyciem już 14 goli i zanotowaniem takiej samej liczby asyst w rozegranych 27 meczach w Serie A. Natomiast środkowy napastnik strzeleniem 13 bramek w 28 spotkaniach. Dorobek strzelecki obu piłkarzy stanowi niemal połowę wszystkich goli zaliczanych przez Sassuolo w mistrzostwach Włoch.