Napastnik Liverpoolu na celowniku Milanu

Reprezentanci Milanu w ciągu najbliższego tygodnia chcą dopełnić formalności w sprawie transferu napastnika. Celem Rossonerich jest Divock Origi, który po zakończeniu obecnego sezonu pożegna się z Liverpoolem. 

Milan nastawiony na Origiego 

26-letniemu reprezentantowi Belgii 30 czerwca kończy się aktualna umowa z Liverpoolem. Co więcej, piłkarz nie zamierza jej kontynuować. Oznacza to, że wraz z końcem sezonu Origi będzie mógł zmienić barwy klubowe na zasadzie wolnego transferu. Nabyciem zawodnika mocno interesuje się Milan, którego przedstawiciele pragną ubiec konkurencję i już w najbliższych dniach dopełnić wszelkich formalności dotyczących nabycia Belga w swoje szeregi na najbliższy sezon.   

Milan zamierza nieco odmłodzić ofensywę swojej ekipy., biorąc pod uwagę fakt, że Zlatan Ibrahimowić oraz Olivier Giroud skończą w tym roku kolejno 41 i 36 lat. Origi, który w kwietniu będzie obchodził 27 urodziny wydaje się być idealnym kandydatem i aktualnie wyrasta na jeden z transferowych priorytetów włoskiego klubu. Sky Sport Italia podaje, że Milan jest faworytem do nabycia Belga w swoje szeregi. Do podpisania kontraktu ma dojść w ciągu najbliższego tygodnia.  

Divock Origi — świetnie rozwijający się zawodnik  

Origi to piłkarz Liverpoolu od 2015 roku, jednak w ekipie prowadzonej przez Juergena Kloppa pełnił przede wszystkim rolę dublera. Wywiązywał się z niej doskonale, wpisując się na listę strzelców między innymi w kilku bardzo istotnych meczach.  

W teamie Liverpoolu rozegrał dotychczas 140 spotkań we wszystkich rozgrywkach, osiągając 40 goli i notując do tego 17 asyst.