RedBird Capital, nowy właściciel Milanu wykłada kasę na stół

RedBird Capital Partners oraz Elliott Advisors UK Limited ogłosili oficjalnie 1 czerwca przejecie drużyny obecnego mistrza Włoch. Skutkiem tego będzie przejęcie przez RedBird Associazione Calcio Milan większościowego pakietu udziałów w klubie. Wartość podpisanej umowy wyceniana jest przez klub na 1,2 mld euro.

Nowy właściciel, kurs ten sam

Jak podają źródła, RedBird mocno stawia na zachowanie wcześniej obranego przez klub kurs. Kibice z pewnością cieszą się z faktu, że Elliot oprócz zachowania pakietu mniejszościowego ma także swoich przedstawicieli w Radzie Dyrektorów. Wszyscy liczą na to, iż decyzja ta zapewni ciągłość sukcesów, które klub odniósł pod przewodnictwem Elliota. Ostatnie cztery lata klub może zaliczyć do dość udanych. Sympatyków klubu cieszy w szczególności stała poprawa w jakości gry i wynikach osiąganych przez klub.

RedBird stawia sprawę jasno. Priorytetem dla nowych właścicieli jest dalsze rozwijanie klubu i osiągnięcie szczytu w międzynarodowym futbolu. Ogromną pomocą w osiągnięci tych ambitnych planów będą wzmocnia transferowe. Na zakupy nowy właściciel Milanu chce przeznaczyć 100 ml euro.

Nowe twarze w klubie

Paolo Maldini i Frederic Massara mają zamiar zrobić dobry użytek z 100 ml euro przeznaczonych na transfery. Praktycznie pewnym jest, że Renato Sanches w nowy sezonie będzie grać na San Siro. Za byłego zawodnika Lille AC Milan zapłaci około 19 mln euro. W rezultacie transferu Sanches może liczyć na zarobki w wysokości 3,2 mln euro plus dodatkowe premie.

Od dłuższego czasu do gry w klubie przymierzany jest także Sven Botman. Jednakże sprawa tego transferu bardzo się komplikuje. Newcastle jest gotowe zapłacić za Holendra nawet 55 mln euro. Dyrektorzy AC Milanu nie są zbyt skłonni przebijać tak wysoką ofertę. Jednakże jak wiadomo znaleziona została pewna alternatywa. Być może Gleison Bremer, grający obecnie w Torino, będzie reprezentować barwy Rossoneri. Wszyscy sympatycy klubu czekają na decyzje. Okno transferowe oficjalnie otwiera się 1 lipca.