Plan na wzmocnienie pomocy

AC Milan jak na razie nie rozpieszcza dużą ilością poważnych transferów. Jednakże pewne plany na wzmocnienie składu sztab szkoleniowy ma. Pisaliśmy ostatnio o możliwości ściągnięcia do klubu na zasadzie wypożyczenia Japhet Tanganga z Tottenhamu. Ma to być swego rodzaju plan B na wzmocnieni obrony w związku z nieudanym transferem Svena Botmana. Informowaliśmy także o konieczności sprowadzenia środkowego pomocnika. Na tę pozycję przymierzany jest Charles De Ketelaere. I to właśnie temu transferowi oraz potencjalnemu planowi B poświęcimy ten wpis.

Trudne negocjacje z Club Brugge

Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu działacze drużyny z Mediolanu zaproponowali Club Brugge 32 mln euro za 21-letniego ofensywnego pomocnika. Okazuje się jednak, że nie tak łatwo jest dojść do porozumienia z działaczami belgijskiego klubu w sprawie transferu. Negocjacje trwają już od dłuższego czasu. Ostatni w nadziei na przyśpieszenie transferu do Belgii wybrali się Paolo Maldini i Frederic Massar. Niestety ich wizyta nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Włoskie media donoszą, że Club Brugge oczekuje za swojego zawodnika kwoty 35 mln euro odstępnego. Teraz piłka wydaje się być po stronie mistrzów Włoch. Dużo wskazuje na to, że „Rossoneri” zgodzą się zapłacić za De Ketelaere oczekiwaną przez Belgów kwotę. Transfer jest zatem bardzo realny. Ponadto Milan ma plan B.

Plan B z Chelsea

Planem B przygotowanym przez działaczy Milanu na wypadek niepowodzenia operacji sprowadzenia De Ketelaere jest Hakim Ziyech. Chelsea jest w skłonne odstąpić swojego zawodnika za niecałe 10 mln euro. W tym przypadku wydaje się, że negocjacje znacznie szybciej mogłyby zakończyć się faktycznym transferem. Londyński klub jest zdecydowany pożegnać się z Marokańczykiem, więc raczej nie będzie przeciągać rozmów. Sam piłkarz również gotowy jest do pewnych ustępstw byle tylko dostać szanse na regularną grę w silnej drużynie. Wygląda na to, że plan B jest dość dobrze przygotowany. Liczymy na bardziej zdecydowane działanie Milanu na rynku transferowym. Do tej pory jako wolny agent do zespołu dołączył Origi. Ponadto Milan wykupił na stałe Florenzio oraz Messiasa.